Huib Cense benoemd tot nieuwe voorzitter Nederlandse Vereniging voor Heelkunde
Tijdens de Algemene Ledenvergadering op het jaarlijkse Najaarscongres op 28 november jl., is Huib Cense benoemd tot voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Heelkunde (NVvH).
Huib Cense is chirurg in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk en bij NWZ Alkmaar/Den Helder. Daarnaast is hij bijzonder hoogleraar Health System Innovation aan de Rijksuniversiteit Groningen. Ook vervult hij diverse bestuurlijke functies binnen de zorg, waaronder voorzitter van de raad van toezicht van DICA en voorzitter van Stichting Ondersteuningsfonds KNMG .
Vanwege de brede ervaring van Huib in de klinische praktijk en op het gebied van zorginnovatie kijkt de NVvH met vertrouwen uit naar zijn voorzitterschap. Huib legt de nadruk op de kwaliteit van zorg én op het werkplezier van de chirurg. Hij wil met de vereniging verder op de ingeslagen weg van een inclusieve en diverse organisatie.
Huib Cense: “Het is een grote eer om voorzitter van de NVvH te zijn. Ik wil graag samen met onze leden de zorg voor patiënten steeds beter maken. Cruciaal daarvoor zijn gedreven chirurgen die met plezier hun vak kunnen uitoefenen. Dat zie ik als de opdracht voor het bestuur van de NVvH en ik zie er naar uit daar leiding aan te geven.
.jpeg)

Huib Cense volgt Inger Schipper op, wiens benoemingstermijn van vier jaar - waarvan twee jaar als voorzitter - per 28 november is verstreken. Bas Verhoeven is benoemd tot vicevoorzitter van de vereniging.